Ziemeļvalstu literatūras nedēļa „Daba Ziemeļvalstīs”

Novembrī jau 24. reizi Latvijā notika Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, kuras tēma šogad bija „Daba Ziemeļvalstīs”. Šajā gada vistumšākajā laikā tiek iedegtas sveces, un skolās, bibliotēkās un citviet notiek grāmatu lasījumi, stāstu stāstīšana, konkursi un citi pasākumi, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.
Arī pie mums bibliotēkā notika rīta lasījumi no Marijas Parras grāmatas „Glimmerdāles Tonje”. Stāsta galvenā varone ir 10 gadus vecā meitene Tonje, kas kopā ar tēti dzīvo mazā ciematiņā – Glimmerdālē. Tonjei pietiek drosmes gan trakiem nobraucieniem, gan cīņai ar pieaugušo sastrādātiem dzīves sarežģījumiem.
 Sākumā Salaspils pamatskolas 5. klašu un Salaspils 1. vidusskolas  6. klases skolēni mēģināja atcerēties un nosaukt Ziemeļvalstis un to galvaspilsētas, pēc tam tika stāstīts par Norvēģiju un tās tradīcijām. Vēlāk tika lasīti fragmenti no grāmatas. Un noslēgumā kopīgi risinājām krustvārdu mīklu par Latviju.
Paldies par kopā būšanu un uz tikšanos nākamgad!