Piesakies Grāmatu draugu ķēdei

Atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu Rīgā, ikviens rīdzinieks, Latvijas iedzīvotājs, Rīgas viesis ir aicināts simboliski sadoties rokās par kultūras vērtībām, to saglabāšanu un tālāknešanu. Kopīga grāmatu draugu ķēde apliecinās vērtību sistēmu Rīgā un Latvijā, no rokas rokā nododot grāmatas no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz Gaismas pili.
Grāmatu draugu ķēde ir tautas līdzdalības akcija, kas norisināsies 2014. gada 18.janvārī no 12.00 līdz 18.00, pārvietojot „Tautas grāmatu plaukta” akcijā saziedotās grāmatas no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno. Tā ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu pār Akmens tiltu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu jo daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas. Tā būs līdz šim nebijusi akcija, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu. Brīdī, kad Rīgai būs pievērsta liela starptautiskā uzmanība, dzīvā grāmatu ķēde simboliski apliecinās tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā tiek nodotas tālāk.
Aicinām Grāmatu draugu ķēdei reģistrēties kultūras portālā www.riga2014.org vai Salaspils novada bibliotēkās.