Ceļojošā izstāde “Valsts prezidenta institūcija Latvijā”

Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadskārta tika atzīmēta pirms četriem gadiem. Taču arī 2022. gads liek atcerēties valstiski nozīmīgus notikumus. 1922. gada 15. februārī Satversmes sapulces sēdē tika pieņemta Satversme. Tā paša gada 7. novembrī uz savu pirmo sēdi pulcējās 1. Saeima. Līdz ar parlamenta sanākšanu stājās spēkā Latvijas valsts pamatlikums. Savukārt, 14. novembrī Latvijas Republikas 1. Saeima par Valsts prezidentu ievēlēja Jāni Čaksti, liekot pamatu Valsts prezidenta institūcijai Latvijā. Šogad 1.decembrī zīmīga dzīves jubileja apritēs Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai (1999–2007).

Atceroties un godinot nozīmīgus Latvijas vēstures notikumus un personības, Salaspils novada bibliotēka no 25. novembra līdz 9. decembrim aicina apmeklēt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja veidotu ceļojošo izstādi “Valsts prezidenta institūcija Latvijā”. Tā veltīta Latvijas valsts prezidentiem laika posmā no 1922. līdz 1940. gadam un no 1993. līdz 2019. gadam. Fotogrāfijās un aprakstos ieskicēts valsts amatpersonu veikums dažādos vēstures periodos.