Voldemāra Caunes balva „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka no 2007. gada izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”, kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Voldemārs Caune, bibliotekārs, bibliogrāfs un žurnālists, no 1919. gada līdz 1923. gadam strādāja par pārzini Liepājas pilsētas bibliotēkā, kur 1919. gada 16. decembrī atklāja pirmo bērnu literatūras nodaļu. 1947. gadā, paplašinot pilsētas 1.bibliotēkas bērnu nodaļu, tika izveidota Liepājas 1.bērnu bibliotēka.
2007. gadā, atzīmējot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 230.gadskārtu un godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu bērnu bibliotekārajā apkalpošanā, Liepājas CZB nodibināja ikgadēju balvu bibliotekāriem darbā ar bērniem.