Vai latviešu literatūra ir „trubā”?

Bibliotēkas nedēļas ietvaros, 20. aprīlī visi interesenti bija aicināti uz Salaspils pilsētas bibliotēkā rīkoto pasākumu – tikšanos ar rakstnieku, latviešu literatūras vēsturnieku un kritiķi Gunti Bereli. Literatūras mīļotājiem piedāvāja iespēju klausīties un piedalīties diskusijā „Kas tā tāda latviešu literatūra un priekš kam tā vispār vajadzīga?”. Literārās pēcpusdienas saruna izvērtās divās daļās. Pirmajā daļā latviešu literatūra tika aplūkota laikmeta kontekstā. Ir skaidrs, ka literatūra mūsu gadsimtā mainās, bet kāpēc tas notiek tik strauji? Vai latviešu literatūra nav sevi izmēlusi? Vai tā ir „trubā”? Rakstnieks Guntis Berelis uzsver, ka literatūra un autori sevi spēj pierādīt ik pēc 20gadiem, ka ir jāpaiet noteiktam laika sprīdim un dzimst jauni talanti. „Kamēr literatūra kustas, knosās, jautā, pārkāpj robežas, mulsina, pārsteidz, šokē utt. – tikmēr viņa ir.”

Otrajā daļā varējām iepazīties ar grāmatu lasīšanas tradīciju. Vai un kā dators un internets šo tradīciju mainījuši un turpina ietekmēt? Kādas ir iespējas lasīt datorā, plaukstdatorā, mobilajā telefonā un kā šo nodarbi vērst ērtu un patīkamu. Iepazināmies ar tā saucamajiem e-nolasītājiem – īpašām ierīcēm, kas paredzētas vienīgi grāmatu lasīšanai.

Paldies visiem, kas bija atnākuši uz mūsu pasākumu. Bija prieks redzēt Salaspils 1. vidusskolas jauniešus un pedagogus.

Attēlā: latviešu literatūras vēsturnieks un kritiķis Guntis Berelis

/Salaspils novada bibliotēkas foto/