Oktobris ar ziemeļvalstu akcentiem bibliotēkā

Daudzās Latvijas publiskajās bibliotēkās 13.-19.novembrī notiks Ziemeļvalstu literatūras nedēļas pasākumi.
Ziemeļvalstu vēsmas Salaspils novada bibliotēkas abonementā ienāk oktobrī ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja ceļojošo izstādi „Zināmās un nezināmās Ziemeļvalstis”. Latvijas Radio 1 populārzinātniskā raidījuma “Zināmais nezināmajā” komanda 2016. gadā devās iepazīt Ziemeļvalstis, lai atklātu nezināmo un no jauna apzinātos zināmo. Izstādes teksta autore - Paula Gulbinska, fotogrāfs Gints Ivuškāns.
Ziemeļvalstu reģionā ietilpst Dānija, Somija, Islande, Norvēģija un Zviedrija, kā arī trīs pašpārvaldes teritorijas – Farēru salas, Grenlande un Ālandu salas. Reģionā ir astoņas laika zonas, dzīvo aptuveni 25 miljoni iedzīvotāju un ir 9 oficiālās valodas.
Abonementā oktobrī skatāma skandināvu autoru literatūras izstāde „Ziemeļu vēji vārdu burvībā” un Eduardam Veidenbaumam (03.10.1867-24.05.1892) veltītā izstāde „Katram savs Veidenbaums”.

Sagatavoja
M.Melne