No 2.-5.martam e-prasmju nedēļas pasākumi Salaspils novadā

Latvijā pirmā e-prasmju nedēļa notiks no 2. līdz 5.martam ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par elektronisko prasmju nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā un popularizēt iedzīvotājiem internetā pieejamos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumus. E-prasmju nedēļas ietvaros dalībniekiem būs iespējams apgūt jaunas IKT iemaņas, izmantojot e-pakalpojumus. Projekta dalībnieki tiks aicināti pārbaudīt savas IKT prasmes, iesaistoties vienotajā Eiropas eCitizen un ECDL sertifikācijas sistēmā (vairāk www.ecdl.lv).

E-prasmju nedēļu Latvijā rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju (RAPLM), un v/a KIS ir viens no šī projekta nacionālajiem partneriem.

Pasākumu programma:

3.martā Bērnu un jauniešu filiālbibliotēkā „Avotiņš”

•  no plkst. 13:00 iespēja noteikt savu e-prasmju līmeni, izmantojot IT Barometru;
  • 14.30-15.30 iespēja saņemt informāciju par iespējām nokārtot ECDL vai e-Citizen (e-Pilsoņa jeb e-pamatprasmju sertifikāts) testus un saņemt Eiropas datorprasmes sertifikātu;
  • 16.00-17.00 datubāzes Letonika.lv resursu izmantošana;
  • 17.00-18.00 LR Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapa www.csb.gov.lv/skoleniem kā palīglīdzeklis ģeogrāfijas un ekonomikas pamatu mācību stundās (īpaši gaidīti 9. klašu audzēkņi).

Salaspils novada bibliotēkā

• plkst. 10.00 E-stunda bibliotēkā (10 klases skolēniem).

4.martā Kultūras namā „Rīgava” - sadarbībā ar Valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" informatīvs    seminārs iedzīvotājiem

• plkst. 12.00 AS „Latvenergo” klientu portāla www.e-latvenergo.lv iespējas (iespēja ātri, ērti un bez komisijas maksas norēķināties par elektroenerģiju, iegūt informāciju par AS “Latvenergo” pakalpojumiem, uzdot jautājumus speciālistiem u.c.);
  • plkst. 13.30 SEB bankas piedāvātie e-pakalpojumi (internetbankas lietošana un iespējas, regulāro maksājumu veikšana, dažādu pirkumu noformēšana ar interneta starpniecību, SMS banka);
  • plkst. 15.00 Swedbankas piedāvātie e-pakalpojumi.

Saulkalnes filiālbibliotēkā

•  iespēja apgūt datorpamatprasmes, izprast to pielietošanas iespējas;
  • iespēja noteikt savu e-prasmju līmeni, izmantojot IT Barometru;
  • iepazīties ar plašāko interneta uzziņu resursu www.letonika.lv.

no 2.-5.martam Dienvidu filiālbibliotēkā

• praktiski izmēģinājumi e-prasmju pielietošanā;
  • materiālu izstāde „Zini savas iespējas”.