Bibliotēku nedēļas pasākums "Vārdi rada savu telpu"

Bibliotēku nedēļas ietvaros Salaspils novada bibliotēkā 26. aprīlī notika lasītāju tikšanās ar literatūrzinātnieci, folkloras pētnieci, LU profesori un Saeimas deputāti Janīnu Kursīti. Pasākumā „Vārdi rada savu telpu” profesore uzsvēra vārdu nozīmi un tajos ietvertās jēgas svarīgumu latviešu valodā, gan atzīstot, ka mūsdienu steidzīgajā pasaulē vārdi kļuvuši pavirši, asi un iznīcinoši. Bet, lai mēs, mūsu valsts varētu pastāvēt, ir svarīgi apzināties tās simbolus un to, cik nozīmīgi tie ir šodien. Un viens no tiem noteikti ir valoda. Iepazīstinot ar aptaujas rezultātiem, profesore arī pasākuma apmeklētājiem lika aizdomāties par to, kādi ir Latvijas simboli katram no mums šodien – tikai karogs, himna, ģerbonis, varbūt – Daugava, Dziesmu svētki, Čaks un Raimonds Pauls, bet kādam noteikti arī ozols tēva māju pagalmā un stārķis rasotā pļavā… „Kā smiltis izplūst Latvija no rokām, tādēļ svarīgi izplūšanu apturēt, Latviju nostiprināt. Valsti var nostiprināt tikai ar simboliem, kas būtiski katrai valstij un katrai tautai, - tie jāizceļ ārā caur smilšu virskārtu,”- tā - Janīna Kursīte.

Teksts: R.Mintaura
Foto: A.Priedīte