Aizvadīti Lielie lasīšanas svētki Gaismas pilī

5.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015 noslēguma pasākums - Lielie lasīšanas svētki, kurā  tika godināti gada populārāko grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji un izdevēji.
     Lielie lasīšanas svētki tika organizēti jau 14. reizi, taču pirmo reizi tie notika Gaismas pilī. Svētki noritēja divās daļās: pasākums mazajiem lasītājiem 5+ līdz 9+ gadu vecuma grupā, kā arī pasākums pusaudžiem un jauniešiem 11+ līdz 15+ gadu vecuma grupā un “Vecāku žūrijas” dalībniekiem.
     Apkopotie programmas rezultāti liecina, ka 2015.gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 18 963 lasītāju no Latvijas un 40 latviešu diasporas centriem pasaulē, rosinot lasītprieku 680 bibliotēkās un skolās.
     Klātesošos uzrunāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova. Uzzinājām ekspertu vērtējuma apkopotos rezultātus šajā grāmatu lasīšanas maratonā. Pasākumā noslēgumā bija iespēja dzirdēt latviešu indipopa meiteņu grupu Sus Dungo, kas klausītājus priecēja ar muzikālu un skanīgu sniegumu. Šogad pasākuma dalībniekiem tika arī piedāvāta īpaša muzeju programma un šoreiz mēs izvēlējāmies doties uz Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju.
     Lielajos lasīšanas svētkos no Salaspils novada bibliotēkas piedalījās Evija Petrovska, Alīna Dansone un Elza Sīle ar mammu.
Katrā no četrām vecumgrupām (no 5 līdz 18 gadu vecumam) atzītāko vidū ir gan aizraujoši oriģinālliteratūras izdevumi, gan tulkojumi.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2015 rezultāti:

+ 5 grupā

1.vieta Tjerī Roberešts. Vilks, kurš izvēlās no grāmatas – 2456 balsis;
2.vieta Pija Lindenbauma. Brigita un brāļi aļņi – 1418 balsis;
3.vieta Mārtiņš Zutis. Nenotikušais atklājums – 1200 balsis.

9+ grupā

1.vieta Lūse Lāgerkranca. Mana laimīgā dzīve – 1919 balsis;
2.vieta Sinika Nopola. Tā stunda ir situsi, Risto Reperi – 939 balsis;
3.vieta Luīze Pastore. Elīna Brasliņa. Pazudušais pērtiķis – 567 balsis;

11+ grupā

1.vieta Kristīne Olsone. Stikla bērni – 1496 balsis;
2.vieta Arno Jundze. Kristofers un Ēnu ordenis – 673 balsis;
3.vieta Ieva Samauska. Elīna Brasliņa. Govs uz bagāžnieka – 440 balsis;

15+ grupā

1.vieta R.Dž.Palasio. Brīnums – 545 balsis;
2.vieta Volfgangs Herndorfs. Čiks – 333 balsis;
3.vieta Sabīne Košeļeva. Rīga – Maskava: 21.gadsimta mīlasstāsts – 289 balsis;

Vecāku žūrija

1.vieta Māris Bērziņš. Svina garša – 799 balsis;
2.vieta Rīka Pulkinena. Patiesība – 233 balsis;
3.vieta Daina Tabūna. Pirmā reize – 188 balsis.

Lai nezūd lasītprieks!